Grafika i rzeźba

    Unikalność w grafice i rzeźbie. Tę cechę wkomponowuje w moje prace ręczne, jak i ilustracje stworzone na komputerze. Daj się wciągnąć w świat sztuki i przekonaj się, jaki jest on niezwykły!

     W ofercie dostępna jest zarówno klasyczna, jak i modernistyczna sztuka. Poniższa kategoria poświęcona jest ilustracjom realizowanym z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, jak i tradycyjnych technik. W ofercie odnaleźć można dzieła takie jak Pyszczaki I czy Pyszczaki II różniące się od siebie zawartością. Obie opcje mogą zostać zakupione w wersji oprawionej w passe-partout i antyramę.

    Grafiki cyfrowe “Pyszczaki I” oraz “Pyszczaki II” dostępne są w wymiarach 24 cm × 23 cm w wersji oprawionej. Natomiast akwaforta “Nieodgadniony” z 2002 roku czy przestrzenny linoryt “Res ultra I” z października tego roku (2022), to połączenie nowoczesności z tradycją. Waga wszystkich wersji mieści się w przedziale do 1 kg, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie i uniwersalne. Grafiki cyfrowe oprawione są w pleksi antyreflex, a grafiki w technikach tradycyjnych są za szkłem, przez co są cięższe i bardziej narażone na uszkodzenia.

 

Rzeźbiarstwo

Rzeźbiarstwo to dziedzina sztuk plastycznych związana z tworzeniem trójwymiarowych form z różnych materiałów. Odróżnia ją to od malarstwa i grafiki, zwykle dwuwymiarowych.

Rzeźbiarze przeważnie tworzą dzieła, przeznaczone zwykle do oglądania ze wszystkich stron. Cechami rzeźb jest zwykle faktura, zależna od materiału oraz kolor, czyli polichromia, a także skala, czyli rozmiar. Może być miniaturowa lub monumentalna.

Ze względu na kształt dzielimy rzeźby na rzeźby pełne i płaskorzeźby, czyli inaczej reliefy.

 

Relief (płaskorzeźba)

Według definicji relief to kompozycja rzeźbiarska wykonana na płycie kamiennej, metalowej lub drewnianej z pozostawieniem na niej tła. Dzieło uzyskuje się poprzez rzeźbienie, kucie lub odlewanie. Moje reliefy malarskie to przestrzenne obrazy abstrakcyjne, które powstały poprzez łączenie różnych materiałów i technik.

 

Rodzaje płaskorzeźb a moje reliefy malarskie

W labiryncie różnych zdarzeń, IBI ET RETRO, wszystkie Geometriony, czy najnowsza Księga to reliefy malarskie, natomiast tradycyjnie występują cztery rodzaje płaskorzeźby. Płaskorzeźba płaska, inaczej bas-relief, wystaje nad powierzchnię mniej niż połowa swej wypukłości. Płaskorzeźba wypukła, haut-relief, natomiast wystaje nad powierzchnię więcej niż połowę swej grubości. Kolejny rodzaj zwany wklęsłorzeźbą charakteryzuje się natomiast tym, że płaszczyzna powierzchni wystaje powyżej wykonanej kompozycji. Technika łączna polega na obrabianiu płaszczyzny w dwóch kierunkach.

Unikalność w grafice i rzeźbie. Dzięki wykorzystanym połączeniom kolorów i technice ilustracji cyfrowej czy druku tradycyjnego, prace graficzne, czy reliefy malarskie ulokować można praktycznie w dowolnym miejscu. Bardzo łatwo dopasują się do otoczenia nie tylko w mieszkaniach, ale również w urzędach czy korporacjach.